Ana sayfa Hizmetler Kalorifer Tesisatı

vertexEv ve iş yerlerinizin ısınma problemine profesyonel ve hızlı çözümler Comdata Mühendislik'te.

Deneyimli kadromuz ile sizi ve sevdiklerinizi kışın soğuktan koruyoruz. KALORİFER TESİSATI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE COMDATA MÜHENDİSLİK OLARAK FARKIMIZ NEDİR?

Kalorifer tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları  meydana gelebilmektedir.Bu da gereksiz bir çok maliyeti , zahmetli tadilat işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır.  Comdata Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri firması olarak  gerek mühendislik hizmeti sayesinde gerekse yetkili ve deneyimli ustalarımız sayesinde yukarıdaki aksaklıları minumuma indirgedik.

 

TESİSAT BORULARININ GİDİŞ YÖNÜ ÖNEMLİDİR.

Kalorifer tesisatı yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan birisi tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesi ; mümkün olduğu kadar tesisatın kısa ve az dönüşlü (minumum dirsek kullanarak) şekilde yapılması gerekir. bu sayede kayıplar azaltılmış olur hem ısınma miktarı artar hemde ısı kaybı oluşmaz tasarruf sağlanır. Deneyimli keşif personelimiz sayesinde tesisat borularının nasıl en iyi şekilde gideceği belirlenir. Belirlenen yola göre ustalarımıza tarif edilir ve tesisat yapım işlemine bu şekilde başlanır.

 

,RADYATÖR SEÇİMİNİN YAPILMASI.

Kalorifer tesisatı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da radyatörlerin seçimidi. Radyatör seçimi odanın büyüklüğüne göre , odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık arz etmektedir. Eğer odanıza gereğinden fazla radyatör kullanırsanız gereksiz fazla ısınma sonucu fatura miktarınızda artış olur. Radyatörleri gereğinden az koyarsanız ısınamazsınız. Radyatör seçimi konusunda  da Comdata Mühendislik Isı firması bünyesinde bulundurduğu , keşif hizmetini yapan deneyimli ekipmanlarımız sayesinde  odalarınız da kullanılacak radyatörleri optimum düzeyde seçerek müşterilerimizin ısınmasını, ısınırken fazla faturalarının gelmeyecek  şekilde radyatör seçimlerini yaparlar.

 

KOMBİ YERİ SEÇİMİNİN DOĞRU YAPILMASI GEREKİR

Kalorifer tesisatı yapımında tabiki en önemli konularda birde kombi yeri şeçimidir. Kombi yerinin seçiminde en önemli dikkat edilmesi gereken konu banyoya veya mutfağa yakın bir yer seçilmesidir. Çünkü kombi mutfağa veya banyoya  ne kadar uzak olursa o kadar su sarfiyatı artar dolayısıyla da kombi sıcak suyu ulaştırmak için daha fazla çalışacağı için gaz sarfiyatıda artacaktır. Bu sebepten dolayı kalorifer tesisatı yapımında Comdata Isı olarak en çok dikkat ettiğimiz konuların başında kombi yeri seçimi gelmektedir. Ayrıca kombinin seçimi ; kombinin gücünün seçimi, evin konumuna göre kombinin seçimi, müşterinin istediği konfor şartlarına göre kombinin seçimi  deneyimli personelimiz sayesinde müşterilerimiz ile birbir kombilerimizin çeşitleri ve özellikleri fiyatları anlatılarak birlikte yapılmaktadır.

 

HESAPLI  VE UYGUN FİYATLI BİR TESİSAT İSTİYORSANIZ

Bir diğer konuda Comdata Mühendislik Isı Doğalgaz ve Isı Sistemleri firması hem uygulamacı (montajcı, tesisatçı) kimliği hemde  toptancı (yetkili satıcı) kimliğine sahip olduğu için kalorifer tesisatı fiyatı hesap edilirken kombi, radyatör, tesisat malzemesi fiyatları uygun olduğu için genel toplamda kalorifer tesisatı fiyatları uygun ve hesaplı fiyatlar çıkmaktadır. Comdata Isı ; kalorifer tesisatı ile ilgili çok çeşitli ödeme şekilleri sunar. Ayrıca Comdata Isı'dan veya   satın aldığınız vadeli ürünlerin fiyatları, toplam kalorifer tesisatı yaptırdığınızda çok daha size uygun olarak gelecektir. Comdata Isı ya  kalorifer tesisatı yaptırdığınızda kalorifer tesisatı içinde bulunan ürünler kazan kombi, radyatör (panel radyatör) , tesisat malzemesi  Comdata Isı tarafından toplu alım kabul edilir…

 

Isınma Problemine Son !

 • Ev ve iş yerlerinizin ısınma problemine profesyonel ve hızlı çözümler Comdata Mühendislik'te.
 • Deneyimli kadromuz ile sizi ve sevdiklerinizi kışın soğuktan koruyoruz.
 • Tesisat sonrasında oluşabilecek problemlere kesin ve hızlı çözüm garantisi veriyoruz.
 • Bilgi için e-mail adreslerimizi iletişim linkimizi ve iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.

 

Dış Tesisat (Ana Kolon)

 • Kalorifer bacası yapımı,
 • Ana kolonların (demir boruların) dairelere kadar işlenmesi,
 • Kazan kurulumu (kollektör ve ana kolonların kazana montajı),
 • Kazanın bacaya bağlantısı,
 • Kazan için filtre,
 • İzolasyon (demir borulara ve kazan dairesine)

 

İç Tesisat

 • Kaliteli plastik malzeme ile daire içinde tesisatın kurulumu,
 • Peteklerin montajı,
 • Vana ve aparatların montajı.