Teknik Dökümanlar

vertexYoğuşma teknolojisi nedir?

Yanma sonucu ortaya çıkan baca gazı içindeki su buharında yüksek miktarda gizli ısı enerjisi bulunmaktadır. Kalorifer devresinde kullanılmış ve üzerindeki ısıyı ortama aktarmış olan kalorifer devresi dönüş suyu, özel olarak tasarlanmış paslanmaz çelik eşanjör içinde su buharıyla karşılaşır ve su buharı bünyesinde bulunan ısı enerjisini kalorifer devresindeki dönüş suyuna aktarır. Yoğuşma teknolojisi sayesinde yakıt enerjisinden maksimum düzeyde yararlanılmakta; böylelikle verim artırılmakta vd ortama yayılan NOx, CO emisyon oranları azaltılmaktadır.

 

vertexIsı Payaçları apartmanlar, siteler, lojmanlar gibi merkezi olarak ısıtılan toplu konutlarda radyatörler üzerine monte edilerek, belirlenen bir zaman dilimi içinde, içinde bulunduğu kapalı mekândaki ısının toplam miktarını tespit etmeye yarayan elektronik aygıtlardır. Isı Payaçlarının kullanımı ısınma giderlerinin kullanıcılara daha adil bir şekilde paylaştırılmasını sağladığı gibi büyük miktarda enerji tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunmaktadır. Bu nedenle bizler, sizlerin Isı giderleri paylaşımınızı yeni nesil pay ölçerler veya yeni adıyla yeni nesil PAYAÇLAR ile daha adil, daha hızlı, daha doğru, daha konforlu, daha ekonomik gerçekleştiriyoruz. Kısacası SAYAÇ saymaktan, PAYAÇ paylaştırmaktan gelmektedir, son zamanlarda bu isim daha sevilerek, daha sık kullanılmaya başlanmıştır.  Hedefimiz bu hizmeti telsiz, sessiz ve dertsiz gerçekleştirmektir…

 

vertexIsı ayarlı Radyatör Vanaları veya Termostatik Radyatör Vanaları olarak da anılan vanalar, enerji tasarrufu için son derece önemli rol oynadıkları gibi, daha fazla konforu da birlikte getiren cihazlardır. Odanızın sıcaklığını dilediğiniz dereceye ayarlamanıza olanak tanıyan bu cihazlar otomatik sıcaklık kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlar ortam sıcaklığına bağlı olarak ayarladığınız oda sıcaklığını koruyacak biçimde, kendiliğinden açılıp kapanarak radyatörlerinizden geçen su miktarı ayarlanmaktadır. Sürekli olarak kullandığınız odalar için tavsiye edilen sıcaklık 22˚C’dir. Bu nedenle sürekli kullandığınız odalarda, Termostatik Vananızı 3-4 konumunda tutunuz. Daha az kullandığınız odalar için ise 16˚C – 18˚C’lik bir oda sıcaklığı yeterli olur. Bu nedenle sık kullanılmayan odalarda Termostatik Vananızı 2 – 3 konumuna getiriniz.Tatil, iş seyahati gibi evinizden uzun süre ayrı kalacağınız durumlar da ise Termostatik Vanalarınızı 1 ya da uyku konumuna getirebilirsiniz. Bu durumda eviniz 7˚C – 12˚C arasında olacaktır. Unutmayınız ki odanızda sağlayacağınız ortalama 1˚C’lik bir sıcaklık azalması, yaklaşık %6′lık bir tasarruf sağlayacaktır.